• Home »
  • VKV »
  • 2014 – III. Subregionální závod – Polní den
2014 – III. Subregionální závod – Polní den
Značka:
OK2KYD
QTH:
Žítková - Pod Lokovem
Lokátor:
JN88WX
Zařízení:
Kenwood TS-2000
Výkon:
100 W
Antény:
16el F9FT
Operátor/ři:
OK1XOE
OK2UHP
OK2IUH
OK2BHL
OK2PBG
OK2BNF
Deklarovaný počet QSO:
228
Deklarovaný počet bodů:
51 767
Report ze závodu:

Letošní Polní den jsme jeli z tradičního místa, základny Centra branných aktivit na Žítkové. Přes původní plán jet na kopec už v pátek a neúčasti Jarka OK2GG, který neplánovaně musel změnit termín dovolené a tak se polňáku nemohl účastnit jsme se nakonec rozhodli, že pojedeme až v sobotu. Někteří jeli už dopoledne, nainstalovali kabel a předzesilovač na střechu k anténě a pracoviště pro provoz na pásmu 144 MHz, poslední posádka složená z OK1XOE a OK2BNF  vyrazila z Uherského Hradiště až po obědě a na kopec jsme se Staňou přijeli až okolo druhé hodiny, kdy u rádia již seděl Jirka OK2BHL a rozdával body stanicím v Polním dnu mládeže.

V 14:00 UTC to vypuklo. Závod rozjížděl Petr OK2UHP a body pomalu ale jistě přibývali. A pak přišel ODX, kterým byl LZ7J ze čtverce KN22PR, což udělalo nějakých 901km. Nu Petr nasadil laťku pěkně vysoko a ač jsme se snažili jej trumfnout tak se již nepodařilo. Slyšet bylo i hodně daleké stanice, kdy v jednu chvíli jsem zaslechl IS0 ale nedotloukl jsem se a během pár minut byla v trapu :(

Závod pak v poklidu poračoval a podařilo se několik spojení přes 750 km, kdy podmínky celkem přály jihovýchodnímu směru.

V neděli se na nás přijel podívat Tomáš OK2BFN s manželkou z nedalekého Velkého Ořechova, pak jen zabalit a tradá dom.

Co řící závěrem. Závod se z mého pohledu vydařil, bodově jsme byli +- nastejno jako minulý rok, ale lepší než před roky předchozími. Co nás čeká bude trochu zapracovat na dalších pásmech, a na technice.

Sepsal Tomáš OK1XOE

Obrázky: