O nás

Radioklub OK2KYD je nestátní nezisková organizace zaměřena na radioamatérský sport.

V organizaci jsou sdruženi lidé, kteří se zajímají o radioamatérský provoz KV a VKV pásmech, rádiový orientační běh a stavbu různých rad. zařízení.

Členové radioklubu OK2KYD se scházejí v pravidelných termínech každé úterý v prostorách restaurace U Kovaříků v Sadech. V současnosti máme zápůjčenu klubovnu v prostorách Sportovní haly v Kunovicích.

Na klubových schůzkách se probírají podmínky spojení, technické záležitosti, plánování účasti na závodech i soukromé záležitosti.

Závodní činnost se řídí kalendářem závodů, přičemž se zúčastňujeme všech velkých dvoudenních závodů na VKV z kóty Lokov u Žítkové.

Z krátkovlných závodů se zúčastňujeme  Holyland contestu a RSGB IOTA Contestu. Ostatních KV  se naši členové účastní pod vlastní značkou. V případě předpovědi dobrých podmínek se účastníci kolektivní stanice OK2KYD závodu s tím, že se navazují spojení s vzácnými stanicemi ze světa.

Při všech závodech spolupracujeme s kolektivní stanicí OK2RDI, od které si půjčujeme vysílací zařízení, popřípadě s kolektivní stanicí OK2OBW z Uh. Brodu.